Poznajmy się lepiej!

Cześć!

Mam na imię Laura i jestem absolwentką Uniwersytetu Szczecińskiego oraz Gdańskiego, gdzie ukończyłam dziennikarstwo. Od kilku lat w swoim życiu wprowadzam zasady less waste i minimalizmu. Staram się ograniczać śmieci, bo wierzę, że im mniej w moim otoczeniu zbędnych przedmiotów, tym więcej we mnie spokoju i czasu na to, co naprawdę ważne. 

 

Jak mi to wychodzi? Różnie, bo zdecydowanie daleko mi do ideału. Moje starania często okraszone są potknięciami, ale to nie jest dla mnie powód do załamania. Właśnie dlatego w 2018 roku zrodził się pomysł założenia bloga. Chciałam mieć miejsce, w którym mogłabym dzielić się swoimi przemyśleniami na temat ekologii, kultury i minimalizmu. Chcę pokazać, że jednostkowe zmiany nie muszą być ogromnym wyzwaniem, a żyć w zgodzie z naturą i samym sobą to sama przyjemność. 

 

Od kilku lat staram się być świadomym konsumentem. Redukuje plastik, czytam składy produktów, a moja szafa to wzór szafy minimalisty. Uwielbiam dawanie drugiego życia starym przedmiotom. Zamiast kupić coś nowego, wykorzystuję to, co zalega w domu. Dawno jednak pogodziłam się z myślą o życiu zero waste, dlatego dużo bliższa jest mi idea less niż zero. 

Mam nadzieję, że na moim blogu znajdziesz wiele interesujących treści, które zainspirują Cię do zmian ♡